77. rocznica Rzezi Woli

6 sierpnia 2021

Wczoraj miała miejsce 77. rocznica wymordowania przez Niemców mieszkańców Woli podczas Powstania Warszawskiego. Jako radny dzielnicy Wola m.st. Warszawy złożyłem wieniec przy Skwerze Pamięci u zbiegu ul. Leszno i al. „Solidarności”.

77. rocznica wymordowania przez Niemców mieszkańców Woli podczas Powstania Warszawskiego. Cześć i Chwała Bohaterom! 🇵🇱

Wczoraj jako radny dzielnicy Wola m.st. Warszawy złożyłem wieniec przy Skwerze Pamięci u zbiegu ul. Leszno i al. „Solidarności” – były to centralne uroczystości rocznicowe w hołdzie ludności cywilnej Woli z okazji ogólno-warszawskiego Dnia Pamięci Mieszkańców Woli wymordowanych przez Niemców podczas Powstania Warszawskiego- Pomnik poświęcony 50-ciu tysiącom mieszkańców Woli zamordowanych przez Niemców podczas Powstania Warszawskiego w 1944 r. Wraz ze mną wieniec złożyli także radni Anna Zagórna, Maciej Binkowski i Piotr Kaliszewski.

Jeśli będą Państwo kiedyś w Warszawie to gorąco zachęcam do odwiedzenia tych miejsc. Aż ciężko sobie wyobrazić co się działo 77. lat temu. Nigdy o tym nie zapomnimy. Nigdy nie oddamy tego o co walczyli Powstańcy Warszawscy – wolności, Boga, Honoru i Ojczyzny.