Dla TVP Info o Prezydencie Warszawy Rafale Trzaskowskim!

27 października 2021

Jako radny dzielnicy Wola m.st. Warszawy wypowiedziałem się w programie Nie da się ukryć TVP Info o sprzeciwie Rafała Trzaskowskiego wobec programu #PolskiŁad.

Dziś jako radny dzielnicy Wola m.st. Warszawy miałem możliwość wypowiedzieć się w programie Nie da się ukryć TVP Info o sprzeciwie Rafała Trzaskowskiego wobec programu #PolskiŁad! 🇵🇱


Na antenie TVP Info podkreśliłem, że Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie pogodził się z przegraną w kampanii na Prezydenta RP i wykorzystując zasób miasta woli atakować takie programy jak kwota wolna od podatku do 30 tyś zł.


Zaznaczyłem, że pieniądze w stolicy często są wykorzystywane w sposób niegospodarny, brakuje pieniędzy na ważne inwestycje w stolicy. Cięcia inwestycji już były wcześniej, a co warto przypomnieć w latach 2015-2020 wzrost dochodów z PIT i CIT dla Warszawy to prawie 2,3 mld zł. Te pieniądze można było wykorzystać dużo lepiej, a co zrobił Prezydent Rafał Trzaskowski? Na początku epidemii COVID-19 podniósł Warszawiakom opłaty za śmieci.


A Państwo jak oceniają działania Rafała Trzaskowskiego i moją wypowiedź? Większość z Państwa wie, że na przystankach, ulicach i w komunikacji miejskiej stolicy pojawiły się plakaty i grafiki uderzające w Polski Ład. W mojej opinii Prezydent Rafał Trzaskowski woląc atakować dobre zmiany dla milionów Polaków i tysięcy warszawiaków pozbawia Warszawę dochodu ze sprzedaży tych powierzchni reklamowych komercyjnym przedsiębiorstwom.


Te miliony mogłyby być przekazane na takie cele jak rozbetonowywanie warszawskich podwórek np. na Woli, zwiększenie dostępności dla niepełnosprawnych w Warszawie – w zasobie mieszkań komunalnych i socjalnych czy też inwestycje związane z bezpieczeństwem i oczyszczaniem miasta na czym cały czas się oszczędza. Czekam na Państwa opinie i komentarze.