Dla TVP Warszawa o udanej inicjatywie dołączenia nowych podwórek do programu identyfikatorów na Młynowie!

20 kwietnia 2022

Na warszawskiej Woli dwa nowe podwórka dołączą do „Programu identyfikatorów dla mieszkańców”. To m.in. lokalizacja, o którą od wielu miesięcy zabiegałem jako Radny Dzielnicy Wola wraz z mieszkańcami. Materiał z moim wywiadem pojawił się w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim TVP3 Warszawa!

Na warszawskiej Woli dwa nowe podwórka dołączą do „Programu identyfikatorów dla mieszkańców”. To m.in. lokalizacja, o którą od wielu miesięcy zabiegałem jako Radny Dzielnicy Wola wraz z mieszkańcami. Materiał z moim wywiadem pojawił się w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim TVP3 Warszawa! 🇵🇱

Wiosną tego roku parkować tylko z identyfikatorem, wydanym przez ZGN Wola, będzie można, na drogach wewnętrznych, w okolicy nieruchomości przy Esperanto 16A i Sokołowskiej 10. Ten drugi obszar, obejmie budynki mieszczące się również pod adresami przy ulicy Syreny: 9, 11,13,13A i 13B. To właśnie o lokalizację na Młynowie zabiegałem na prośbę mieszkańców przez wiele miesięcy. Pisałem w te sprawie interpelacje do której mieszkańcy dołożyli listę poparcia z podpisami.📄 Cieszę się z tej decyzji! 😊

Dzięki temu mieszkańcy będą mogli zaparkować samochody na swoich osiedlach. Do tej pory miejsca postojowe zajmowane były często przez osoby spoza dzielnicy, co wywoływało frustrację u tych mieszkających w okolicy od lat i płacących w stolicy podatki.

W wypowiedzi podkreśliłem, że problemów z parkowaniem na Woli i w Warszawie by nie było gdyby w stolicy pojawiły się obiecane parkingi. Warto wrócić i przypomnieć sobie obietnicę Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego z 2018 r., kiedy to obiecał warszawiakom i mieszkańcom dzielnicy Wola kilka tysięcy nowych miejsc parkingowych oraz parkingi podziemne. Niestety PO rękami włodarza stolicy dalej realizuje strategię obiecać i zapomnieć.

W niewyemitowanej części wypowiedzi podkreśliłem, że bardzo cieszę się z decyzji o utworzeniu parkingów z identyfikatorem mieszkańca na drogach wewnętrznych w okolicy ul. Sokołowskiej 10 i Syreny 9-13B. Od kilkunastu miesięcy wraz z mieszkańcami o to walczyłem m.in. poprzez interpelacje. Mieszkańcy są często pozbawiani miejsc parkingowych przez osoby całkowicie niezwiązane z Młynowem. W niedalekiej odległości (Okolica Syreny, Górczewskiej i Rabsztyńskiej) program funkcjonuje i mieszkańcy go chwalą. Wtedy również na prośbę mieszkańców o to zabiegałem.

Wskazałem też na problem o którym często mówią mieszkańcy Woli. Program Strefy Płatnego Parkowania znacząco zmniejszył liczbę miejsc postojowych co powoduje duże problemy mieszkańców od lat mieszkających m.in. na wolskim Młynowie. Gdyby tworzyć nowe parkingi zgodnie z programem i mądrze wydzielać miejsca, a nie z dwóch robić jedno ten problem by się zmniejszył. Niestety ZDM tego nie chce dostrzec.

Nagranie Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego (od 5 min 50 sek programu)

A Państwo jak oceniają moją wypowiedź? Mam nadzieję, że duża część mieszkańców okolicy Syreny i Sokołowskiej dzięki tej decyzji odetchnie z ulgą. Czekam na Państwa opinie i komentarze.

Fot. Telewizyjny Kurier Warszawski.