Dzięki mojej inicjatywie konsultacje w sprawie zmian w komunikacji również na Woli!

8 kwietnia 2022

Po moim apelu konsultacje społeczne zmian w komunikacji odbędą się również na Woli!

Po moim apelu konsultacje społeczne zmian w komunikacji 🚌 odbędą się również na Woli! O tym gdzie kiedy i czego dotyczą poniżej.👇 Proszę o udostępnianie.

Po wcześniejszej skandalicznej decyzji o braku zorganizowania przez ZTM konsultacji w sprawie zmian komunikacji miejskiej po otwarciu nowych stacji Metra na Woli udało się! Po mojej interwencji i piśmie Rady Dzielnicy Wola oraz Zarządu Dzielnicy Wola konsultacje na Woli odbędą się.👍 Temat jest bardzo ważny i istotny dla mieszkańców zarówno Młynowa, jak i całej dzielnicy Wola. Kolejny raz próbuje się nam odebrać wiele środków komunikacji miejskiej. 🚋

Termin otwartego spotkania konsultacyjnego w zakresie zmian w komunikacji po otwarciu nowych stacji metra zgodnie z informacją Urzędu Dzielnicy Wola. Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia 2022 r. (poniedziałek) w godzinach 17:00-20:00 wWSPÓŁDZIELNIKU Wolskiego Centrum Kultury, znajdującego się w WOLA PARK, 1 piętro naprzeciwko Media Expert.

Kończą się prace budowlane na nowych odcinkach metra. Na Woli i Bemowie już niebawem będzie można korzystać z dwóch nowych stacji – Ulrychów (położonej w ciągu ulicy Górczewskiej) i Bemowo (w pobliżu skrzyżowania ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich). ZTM postanowił więc zabrać bardzo ważne dla mieszkańców Woli linie autobusowe. Na odcinku Górczewskiej i Al. Solidarności pozostanie jedynie autobus 190.

Najgorsze propozycja ZTM dla Woli i Młynowa to wg rozmowy z mieszkańcami:
– zabranie autobusu 171 z Woli i Śródmieścia! ZTM planuje przekształcić linię w lokalną i zostawić ją jedynie na Bemowie. Dodatkowo planuje się zabrać autobus 109 z Woli i Bemowa. Po zmianie będą jeździły jedynie pomiędzy Emilii Plater (nieskomunikowaną z Metrem) a Torwarem.

Proponuje wraz z mieszkańcami aby:
– Pozostawić linię 171 na starej trasie, która łączy Chomiczówkę z Torwarem. Linia ta jest ważna również dla mieszkańców Woli i Bemowa wioząc pasażerów w miejsca, gdzie metro nie dojeżdża. Proponuje też pozostawienie 109 na dotychczasowej trasie,
lub
– uruchomić nową linie (np. 155) ze Znanej lub Młynowa w kierunku śródmieścia – Torwaru przez Aleje Solidarności.

Inne niekorzystne dla mieszkańców Woli zmiany komunikacyjne to: zabranie linii 149 z Woli Koła, zabranie linii 154 z Woli i Bemowo i okrojenie jej jedynie do trasy Włochy-Ochota, skrócenie linii 190 (zamiast na Bemowo jedynie do pętli Znana) i 197 (skrócenie do pętli Cmentarz Wolski).

Swoje wnioski – do 7 maja – można zgłaszać także drogą elektroniczną na adres konsultacje@ztm.waw.pl oraz na konsultacjach stacjonarnych. Zachęcam do wzięcia udziału w konsultacjach.

Link do informacji o konsultacjach na stronie ZTM: https://www.wtp.waw.pl/newsy/2022/03/21/nowe-stacje-konsultacje-spoleczne-zmian-w-komunikacji/