Kolejny dzień akcji informującej o konsultacjach na wolskim Młynowie!

24 kwietnia 2022

Przez całą niedzielę informowałem mieszkańców Woli o konsultacjach społecznych w sprawie zmian w komunikacji miejskiej!

Przez całą niedzielę informowałem mieszkańców Woli o konsultacjach społecznych w sprawie zmian w komunikacji miejskiej! 👍🚌

W dniu wczorajszym jako Radny Dzielnicy Wola kontynuowałem weekendową akcje informowania mieszkańców wolskiego Młynowa o trwających konsultacjach w sprawie zmian w komunikacji miejskiej na Woli. Mieszkańcy nie są o nich informowani i zdziwienie o zabraniu m.in. autobusu linii 171 jest ogromne! Będę kontynuował akcje również dziś i w następnych dniach. 💪

✅ DLACZEGO ISTOTNE? Po wcześniejszej skandalicznej decyzji ZTM o braku zorganizowania konsultacji w sprawie zmian komunikacji miejskiej po otwarciu nowych stacji Metra na Woli udało się! Dzięki m.in. mojej interwencji konsultacje odbędą się również na Woli. Temat jest bardzo ważny i istotny dla mieszkańców Młynowa, jak i całej dzielnicy Wola. Kolejny raz próbuje się nam odebrać wiele środków komunikacji miejskiej!

✅ GDZIE I KIEDY? Konsultacje odbędą się 25 kwietnia 2022 r. (poniedziałek)
w godzinach 17:00-20:00 w WSPÓŁDZIELNIKU Wolskiego Centrum Kultury, znajdującego się w WOLA PARK, 1 piętro naprzeciwko Media Expert.

Już niedługo zostaną otwarte dwie nowe stacje metra – Ulrychów (położona
w ciągu ulicy Górczewskiej) i Bemowo (w pobliżu skrzyżowania ulic Górczewskiej
i Powstańców Śląskich). ZTM postanowił zabrać bardzo ważne dla mieszkańców Woli linie autobusowe m.in. 171 i 109. Na odcinku Górczewskiej i Al. Solidarności pozostanie jedynie autobus 190. Więcej szczegółów w sprawie zmian na stronie ZTM.

Po rozmowach z mieszkańcami jako Radny Dzielnicy Wola proponuje m.in.:
✅ Pozostawić linię 171 na starej trasie, która łączy Chomiczówkę z Torwarem lub uruchomić nową linie (np. 155) ze Znanej lub Młynowa w kierunku Śródmieścia – Torwaru przez Aleje Solidarności;
✅ pozostawienie 109 na dotychczasowej trasie.

Swoje wnioski – do 7 maja – można będzie zgłaszać drogą elektroniczną na adres konsultacje@ztm.waw.pl oraz na konsultacjach stacjonarnych. Zachęcam do wzięcia udziału w konsultacjach na Woli. Dziękuję za pomoc Magdzie Piwek i Robert Wester.

A Państwo jak oceniają brak informowania mieszkańców o trwających konsultacjach w sprawie zmian w komunikacji miejskiej? Czy zgodzą się Państwo ze mną, że jest to niewłaściwe zachowanie ZTM i władz miasta. Czy celowe działanie, by mieszkańcy nie mogli zaprotestować zostawiam już do Państwa opinii? Czekam na komentarze.