Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”!

2 marca 2022

Złożyliśmy biało-czerwony wieniec pod tablicą upamiętniającą Bohaterów przy Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów politycznych PRL w byłym areszcie śledczym Warszawie przy ul. Rakowieckiej.

Wczoraj w Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – Naszych Niezłomnych Bohaterów złożyliśmy biało-czerwoną wiązankę. Cześć i Chwała Bohaterom! 🇵🇱

Wczoraj popołudniu w imieniu Klubu Młodych Jarosława Krajewskiego złożyliśmy wieniec pod tablicą upamiętniającą Bohaterów przy Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów politycznych PRL w byłym areszcie śledczym Warszawie przy ul. Rakowieckiej.

„(…)Rodakom torturowanym i zamęczonym za świętą sprawę wolności przez NKWD i UB w latach terroru komunistycznego – w hołdzie żołnierze AK” – te słowa widnieją na tablicy, upamiętniającej 283 więźniów politycznych, która znajduje się na elewacji więzienia przy ul. Rakowieckiej.

Inicjatywę ustawodawczą w zakresie uchwalenia nowego święta podjął w 2010 roku nie kto inny jak prawdziwy mąż stanu Śp. Prezydent Lech Kaczyński. Uzasadniał to tym, że święto to jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji patriotycznych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. Jesteśmy dumni, że możemy co roku oddawać hołd takim Bohaterom jak Inka czy Rotmistrz Witold Pilecki.

W tym dniu Święta Bohaterów Wyklętych szczególnie jako Polacy wiemy jak trudna była walka o wolność. Dziś w tej samej sytuacji znaleźli się nasi sąsiedzi Ukraińcy, którzy dzielnie stawiają czoła rosyjskiej inwazji. Całym sercem, modlitwą i czynami w tych dniach jesteśmy z nimi. A Państwo brali udział w uroczystościach, śledzili w telewizji wydarzenia? Czekam na Państwa komentarze.