Obchody 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

10 kwietnia 2022

Odbyły się obchody 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Od rana działaliśmy na miejscu pomagając w zapewnieniu bezpiecznego przebiegu obchodów!

Odbyły się obchody 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Od rana działaliśmy na miejscu pomagając w zapewnieniu bezpiecznego przebiegu obchodów! 🇵🇱

W niedzielę od samego rana do późnego wieczora byłem na uroczystościach i wspierałem działania zarówno służby porządkowej warszawski PiS (w pierwszej części dnia) oraz Forum Młodych PiS Warszawa (od popołudnia do późnego wieczora). Dziękuję za dziesiątki rozmów z Państwem, których spotkałem na Krakowskim Przedmieściu, przy Kolumnie Zygmunta i Zamku Królewskim. To daje ogromną siłę do działania i pokazuje, że nasze działania są dostrzegane 👍

Wicepremier RP Jarosław Kaczyński podkreślił, że naszym celem jest postawienie wszystkich sprawców zamachu w Smoleńsku przed sądem. „Musimy to zrealizować” – dodał prezes PiS.

„Donald Tusk, który wtedy był pierwszy do tego, żeby ściskać się z Putinem, który kolportował te rosyjskie wizje przyczyn tej katastrofy, kłamliwe i zrzucające winę na uczestników, na ofiary tej tragedii, dzisiaj jest tym, który śmie zarzucać PiS-owi czy prezesowi Kaczyńskiemu jakieś kontakty z Rosją. Pamiętajmy rzeczywiście jak to było, bo to dzisiaj również rzuca cień na to, co mamy dzisiaj w Polsce” – powiedział w radiowej „Jedynce” Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych.

Raport z badania katastrofy pod Smoleńskiem zawiera jednoznaczną odpowiedź, przyczyną techniczną były dwie, przynajmniej dwie, eksplozje, które zniszczyły samolot, ale były też przyczyny polityczne – powiedział w poniedziałek przewodniczący podkomisji smoleńskiej, wiceprezes PiS Antoni Macierewicz.

A Państwo jak oceniają przebieg wczorajszych obchodów 12. rocznicy katastrofy w Smoleńsku? Tak jak mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński – „chcemy oddać hołd, chcemy zachować pamięć o katastrofie smoleńskiej, chcemy, żeby ta pamięć trwała. Ona jest częścią naszej tożsamości, jest częścią pamięci narodowej”. Czekam na Państwa opinie i komentarze.

Fot. Paweł Ciszczoń