Petycja do Prezydenta m.st. Warszawy w sprawie zjazdu w ul. Czorsztyńską!

30 lipca 2021

Wczoraj jako Radny Dzielnicy Wola złożyłem w warszawskim ratuszu podpisy mieszkańców przeciwko decyzji Zarządu Dróg Miejskich o likwidacji zjazdu z Al. Prymasa Tysiąclecia w ul. Czorsztyńską.

Wczoraj jako radni warszawski PiS na Woli złożyliśmy petycję do Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego! 🇵🇱

Jako Przewodniczący Klubu Radnych PiS Wola wraz z Aleksandra Prorok i Piotrem Kaliszewskim złożyliśmy w warszawskim ratuszu podpisy mieszkańców przeciwko decyzji Zarządu Dróg Miejskich o likwidacji zjazdu z Al. Prymasa Tysiąclecia w ul. Czorsztyńską.

Jako Radni Dzielnicy Wola m.st. Warszawy wielokrotnie wypowiadaliśmy się publicznie przeciwko likwidacji zjazdu z Al. Prymasa Tysiąclecia w ul. Czorsztyńską. Zaznaczyłem, że mimo różnic politycznych cała rada Dzielnicy Wola przyjęła wspólne stanowisko w tej sprawie. Podkreśliłem, że zostały zaproponowane konkretne rozwiązania w celu poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców okolicy.

„Jesteśmy zdziwieni i zaniepokojeni zignorowaniem głosu mieszkańców i podjęciem tak kontrowersyjnej decyzji bez konsultacji. Apelujemy do Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego i do Zarządu Dróg Miejskich o przywrócenie zjazdu z Al. Prymasa Tysiąclecia w ul. Czorsztyńską i przystąpienie do wspólnej debaty, by uczynić tą przestrzeń miejską bezpieczną i dopasowaną do potrzeb wszystkich Warszawiaków” – dodałem.

Według Piotra Kaliszewskiego ponad pół tysiąca podpisów pod wspomnianą petycją to wyraz protestu mieszkańców wolskiego Koła przeciwko niekonsultowanej decyzji Zarządu Dróg Miejskich o zamknięciu zjazdu z al. Prymasa Tysiąclecia w ul. Czorsztyńską. „Radni reprezentujący interesy wolskiej społeczności nie mogli przejść obok tej sprawy obojętnie. Zastosowane rozwiązanie to duże utrudnienie dla kierowców, którzy muszą objeżdżać Park Moczydło i stać w korkach na wjeździe przy ul. Górczewskiej. Dając wyraz swojemu protestowi mieszkańcy Koła chętnie podpisywali się pod petycją” – dodał.

„Miasto Warszawa powinno tworzyć rozwiązania zarówno dla pieszych, kierowców, jak i rowerzystów. Naszym priorytetem jako radnych jest bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego w Warszawie. Zlikwidowanie zjazdu w ul. Czorsztyńską nie jest rozwiązaniem. Rozwiązaniem są odpowiednie środki bezpieczeństwa i poprawa infrastruktury w tej lokalizacji, co ograniczy w znaczący sposób niebezpieczne incydenty” – mówiła Ola Prorok.

A Państwo jak oceniają decyzję Rafała Trzaskowskiego i ZDM, którzy utrudniają życia mieszkańcom warszawskiej Woli? Zgadzają się Państwo z naszymi wypowiedziami?