Piątkowy program w Telewizji Republika!

18 czerwca 2021

W nowym programie TV Republika miałem przyjemność być pierwszym reprezentantem Forum Młodych PiS. Tematami dyskusji był cyberatak z Rosji, Donald Tusk – powrót do polskiej polityki, wybór na RPO i negocjacje w Turowie.

W piątkowy wieczór brałem udział w premierowym odcinku nowego programu „Republika Młodych” na Telewizja Republika! 🇵🇱

W programie u redaktora Łukasza Jankowskiego miałem przyjemność być pierwszym reprezentantem Forum Młodych PiS i debatować z kolegą z PO. Tematami dyskusji był cyberatak z Rosji, Donald Tusk – powrót do polskiej polityki, wybór na RPO i negocjacje w Turowie.

W programie podkreśliłem, że:
☑ prawdziwą niefrasobliwością była afera podsłuchowa za czasów Platformy Obywatelskiej. Wtedy najważniejsze osoby w państwie mówiły to co mówiły i dzięki temu przegrali wybory. Wszyscy Polacy doskonale o tym pamiętają. Ustalenia służb podkreśliły, że agresji informacyjnej były poddane wszystkie opcje polityczne w polskim parlamencie. Zaznaczyłem, że należy stosować wszystkie zabezpieczenia i nie wchodzić w podejrzane linki.
☑ nie jest prawdą, że Donald Tusk wygrał wszystkie wybory z PiSem, bo przegrał już początku swojej drogi ze Śp. Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim. Zaznaczyłem też, że Donald Tusk uciekł z polskiej polityki, bał się przegranej w wyborach parlamentarnych. Miał wracać na tym przysłowiowym białym koniu, a nie wrócił nawet na czarnym. Donald Tusk przestraszył się również starcia z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, który na arenie międzynarodowej zrobił dużo więcej dla Polski niż Donald Tusk. Stwierdziłem mocno, że Pan Donald Tusk nie reprezentuje polskich interesów. Zaznaczyłem, że wywiad Donalda Tuska na tle polskiego miasta Gdańska, w którym dziękował w języku niemieckim niemieckiej partii jest symbolem tego polityka!

W programie można było zadać również pytanie. Zapytałem przedstawiciela PO dlaczego w tak niemiły sposób potraktowali społecznego Rzecznika Praw Obywatelskich Panią Lidie Staroń. Zaznaczyłem przy tym, że postawa senatorów z PO to wstyd i brak szacunku do polskich obywateli.

Cały odcinek można obejrzeć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=ReZ0bHRZVTc