Stanowisko w sprawie przeciwdziałania przemocy wśród dzieci i młodzieży na Woli!

18 kwietnia 2023

We wtorek podczas Sesji Dzielnicy Wola jako warszawski PiS#Wola przyjęliśmy jednomyślnie stanowisko w sprawie przeciwdziałania przemocy wśród dzieci i młodzieży w Dzielnicy Wola Cieszę się, że mogłem pomóc wypracować i być jednym z inicjatorów tego stanowiska.

We wtorek podczas Sesji Dzielnicy Wola jako warszawski PiS#Wola przyjęliśmy jednomyślnie stanowisko w sprawie przeciwdziałania przemocy wśród dzieci i młodzieży w Dzielnicy Wola❗ Cieszę się, że mogłem pomóc wypracować i być jednym z inicjatorów tego stanowiska.📄

🔵 Jako Radni Prawo i Sprawiedliwość zawnioskowaliśmy o programy profilaktyczne dedykowane Dzielnicy Wola, które wspomagałyby szkołę i rodzinę w walce z depresją i wykluczeniem społecznym – rówieśniczym.

💬 „Będąc głęboko poruszeni doniesieniami medialnymi w których jest mowa o okaleczeniach i próbach samobójczych wśród coraz młodszych ludzi, postulujemy o przeprowadzenie warsztatów nie tylko dla dzieci , młodzieży ale też rodziców i nauczycieli na temat czynników depresji i umiejętności ich rozpoznania i szukania pomocy” – wskazuje fragment stanowiska.

🔵 Stanowisko zostało wcześniej wypracowane i przegłosowane jednomyślnie przez Komisję ds. problemów społecznych, do której od początku należę, a która od ponad roku podejmuje tematy wymagające szczególnej uwagi i zastanowienia.