Sukces – zamiast betonowej ruiny na Młynowie pojawi się zieleń!

28 kwietnia 2023

Szanowni Mieszkańcy Woli, powiem krótko i na temat: Sukces Zamiast betonowej ruiny na Młynowie pojawi się zieleń!

Szanowni Mieszkańcy Woli, powiem krótko i na temat: Sukces❗ Zamiast betonowej ruiny na Młynowie pojawi się zieleń.🌳🪴🥀

🔵 Po ponad 4 letniej walce o usunięcie betonowej ruiny na warszawskim Młynowie – udało się❗ Po kilku interpelacjach, po wielu przemówieniach na Sesjach Rady Dzielnicy Wola m.st. Warszawy i kilku spotkaniach oraz rozmowach z Dyrekcją ZGN na przestrzeni wielu miesięcy niebezpieczna i brzydka betonowa ruina zniknęła z podwórka w okolicy ul. św. Wojciecha, Syreny i Sokołowskiej.

🔵 Przypomnę, że w 2021 na prośbę mieszkańców Woli złożyłem w tym celu także projekt z Budżetu Obywatelskiego, który uzyskał blisko 600 głosów okolicznych mieszkańców. Projekt zakładał powstanie siłowni plenerowej zamiast betonowej ruiny na Młynowie. Taka siłownia byłaby zabawą i ciekawą formą aktywności fizycznej dla wszystkich grup wiekowych. Założeniem projektu było, że siłownia znalazłaby się obok placu zabaw na którym bawią się dzieci co pozwoliłoby w tym czasie dorosłym na aktywne spędzenie czasu każdego dnia tygodnia!

🔵 Mam nadzieję, że w kolejnych miesiącach będzie pole do dyskusji nad tym co dalej w tym miejscu i jak je zagospodarować. W tym miejscu chciałbym podziękować Dyrekcji i pracownikom ZGN Wola za wsparcie i realizację tego ważnego dla społeczności lokalnej przedsięwzięcia.

A Państwo jak oceniają likwidację betonowej konstrukcji, która przez lata niszczała? Teraz w tym miejscu ma pojawić się zieleń i kwiaty, a w dalszym czasie na pewno podejmiemy dyskusję co dalej. Czekam na Państwa komentarze.