Symbol Niepodległości Polski – Pałac Saski zostanie odbudowany

21 sierpnia 2022

Symbol Niepodległości Polski – Pałac Saski zostanie odbudowany Jako warszawiak zdaje sobie sprawę jak ważne to było miejsce dla Warszawy.

Symbol Niepodległości Polski – Pałac Saski zostanie odbudowany🏰🇵🇱 Jako warszawiak zdaje sobie sprawę jak ważne to było miejsce dla Warszawy.

W czwartek ruszyły pierwsze prace na terenie pl. Piłsudskiego, gdzie najpierw zostanie wygrodzony teren pod dawnym Pałacem Saskim, a po 10 dniach rozpoczną się prace ziemne. 🏗️👷

Po zniszczeniu Pałacu Saskiego przez Niemców pod koniec grudnia 1944 r. jedynym śladem po nim pozostał fragment trzech środkowych arkad, w których znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza 🪖Warto też podkreślić, że fundamenty i piwnice Pałacu Saskiego były już odkopywane w latach 2006-2008.

W maju 2021 r., na konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości, na której zaprezentowany został Polski Ład, odbudowę pałacu zapowiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński.

„Niemcy celowo niszczyli Warszawę już po Powstaniu Warszawskim, żeby zadać cios polskiej tożsamości. My się na to nie godzimy. Odbudujemy Pałac Saski. Mam nadzieję, że wszyscy Polacy poprą tę inicjatywę” – powiedział w czwartek wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Zgadzam się z Wicepremierem, że nie możemy zostawić w centrum Warszawy miejsca zaprogramowanego przez Niemców, w taki sposób, że mamy „dziurę architektoniczną”, w miejscu gdzie zawsze była piękna architektura. Odbudowa Pałacu Saskiego to kwestia godności i honoru Państwa Polskiego!🤍❤️

Czekam na Państwa opinie i komentarze!

Fot. Niepodległa.