Udało się – przy Pomniku „Polegli Niepokonani” powstał krzyż

30 lipca 2022

Nasze działania na Woli przyniosły skutek – przy Pomniku „Polegli Niepokonani” powstał krzyż. To spełnienie apelu Pani Wandy Traczyk-Stawskiej!

Nasze działania na Woli przyniosły skutek – przy Pomniku „Polegli Niepokonani” powstał krzyż. To spełnienie apelu Pani Wandy Traczyk-Stawskiej! 🇵🇱

Do dziś tylko skromne symbole Polski Walczącej przypominały o okolicznościach śmierci tysięcy warszawiaków. Bez wątpienia ofiarom należał się też chrześcijański symbol – krzyż. Cieszę się, że po naszej interwencji, działaniach Wojewody, wielu prośbach Powstańców i ich rodzin, a także mieszkańców Woli udało się spełnić nasz patriotyczny obowiązek.

Razem z Aleksandra Prorok- Radna Dzielnicy Wola i Radną Agatą Pruszczyńską złożyliśmy w tej sprawie interpelację w październiku 2021 roku, o czym informowały wtedy media. Po kilku miesiącach rozmów, przy Pomniku Polegli Niepokonani” w końcu stanął krzyż. Sprawa nie udałaby się, gdyby nie podjęcie inicjatywy przez Wojewodę Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła, prawnego opiekuna Cmentarza Powstańców Warszawy na Woli.

To niezwykle ważne, że krzyż stanął w przeddzień 7️⃣8️⃣. Rocznicy. To oddanie hołdu bohaterom Powstania Warszawskiego, którzy przez 6️⃣3️⃣ dni walczyli o wolność stolicy.

A Państwo jak oceniają te działania? Dziś w miejscu tym spoczywa ponad 104 tys. osób, z których 80 procent stanowią cywile. Szczątki 50 tys. z nich, głównie ofiar masowej rzezi cywilnej ludności Woli, leżą w usypanym z ludzkich prochów kurhanie. Czekam na Państwa opinie i komentarze.