W Parku Moczydło i Szymańskiego o kończących się konsultacjach w sprawie zmian w komunikacji miejskiej!

7 maja 2022

W sobotnie popołudnie wraz Aleksandrą Prorok kontynuowaliśmy akcje informowania mieszkańców Woli o trwających konsultacjach w sprawie zmian w komunikacji miejskiej na Woli. Mieszkańcy Woli w Parku Moczydło i Szymańskiego wskazywali, że nie byli o nich poinformowani i są zdenerwowani próbą zabrania m.in. autobusu linii 171, 109 i 149!

W dniu dzisiejszym jako Radny warszawski PiS informowałem o kończących się dziś konsultacjach społecznych w sprawie zmian w komunikacji miejskiej! Zachęcam do wzięcia w nich udziału właśnie DZIŚ!👍🚌

W sobotnie popołudnie wraz Aleksandra Prorok- Radna Dzielnicy Wola kontynuowaliśmy akcje informowania mieszkańców Woli o trwających konsultacjach w sprawie zmian w komunikacji miejskiej na Woli.🗳 Mieszkańcy Woli w Parku Moczydło i Szymańskiego wskazywali, że nie byli o nich poinformowani i są zdenerwowani próbą zabrania m.in. autobusu linii 171, 109 i 149!

Po wcześniejszej skandalicznej decyzji ZTM o braku zorganizowania konsultacji w sprawie zmian komunikacji miejskiej po otwarciu nowych stacji Metra na Woli udało się! Dzięki m.in. mojej interwencji konsultacje stacjonarne odbyły się również na Woli. Temat jest bardzo ważny i istotny dla mieszkańców Młynowa, jak i całej dzielnicy Wola. Kolejny raz próbuje się nam odebrać wiele środków komunikacji miejskiej! 🙁

ZTM postanowił zabrać bardzo ważne dla mieszkańców Woli linie autobusowe m.in. 171 i 109. Na odcinku Górczewskiej i Al. Solidarności pozostanie jedynie autobus 190. Więcej szczegółów w sprawie zmian na stronie ZTM.

Po rozmowach z mieszkańcami jako Radny Dzielnicy Wola proponuje m.in.:

✅ Pozostawić linię 171 na starej trasie, która łączy Chomiczówkę z Torwarem lub uruchomić nową linie (np. 155) ze Znanej lub Młynowa w kierunku Śródmieścia – Torwaru przez Aleje Solidarności;

✅ pozostawienie 109 i 149 na dotychczasowej trasie.

Swoje wnioski – do 7 maja – czyli do DZIŚ można zgłaszać drogą elektroniczną na adres📧 konsultacje@ztm.waw.pl. Zachęcam do wzięcia udziału w konsultacjach na Woli.

A Państwo jak oceniają brak informowania mieszkańców o trwających konsultacjach w sprawie zmian w komunikacji miejskiej? Czy zgodzą się Państwo ze mną, że jest to niewłaściwe zachowanie ZTM i władz miasta? Dziękuję za bardzo ciekawe rozmowy na temat Młynowa i problemów na dzielnicy Wola. Przypominam, że konsultacja trwają do dziś. Tym bardziej zachęcam do wzięcia udziału tych, którzy jeszcze nie zdążyli właśnie dziś. Czekam na komentarze.