W Strefie Starcia o wyrzuceniu przez opozycję nienawiści i byciu Polakiem!

27 marca 2022

W programie podkreśliłem, że w ostatnich tygodniach polski rząd, administracja i społeczeństwo zdało egzamin, jako państwo ludzi współczujących pokrzywdzonym, kochających wolność i demokrację, ale i dostrzegającym ogromne zagrożenie, jak uczy historia. Zadałem pytanie przedstawicielom opozycji – czy oczekiwane profity z powrotu do władzy usprawiedliwiają waszą negację wszystkiego,co się uda Polakom? Czy tak trudno wyrzucić z […]

W programie podkreśliłem, że w ostatnich tygodniach polski rząd, administracja i społeczeństwo zdało egzamin, jako państwo ludzi współczujących pokrzywdzonym, kochających wolność i demokrację, ale i dostrzegającym ogromne zagrożenie, jak uczy historia.

Zadałem pytanie przedstawicielom opozycji – czy oczekiwane profity z powrotu do władzy usprawiedliwiają waszą negację wszystkiego,co się uda Polakom? Czy tak trudno wyrzucić z serca nienawiść i być Polakiem? Podkreśliłem, że chodzi mi tu m.in. o skandaliczną wypowiedź Marszałka Grodzkiego uderzającą w Polaków i blokowanie przez przedstawicieli opozycji w PE funduszy dla Polski.

Paulina Piechna-Więckiewicz (Nowa Lewica) nie potrafiła lub nie chciała wprost odpowiedzieć na pytania. Taki utarty sposób przedstawicieli Lewicy, by nie szanować pytającego i Polaków przed telewizorami. Wielu Polaków zadaje sobie właśnie takie pytania. Cisza oznacza przyznanie racji? Według mnie tak.

Fot. Strefa Starcia TVP Info – vod.pl.