W TV Republika o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

3 grudnia 2021

W Telewizji republika rozmawialiśmy o sytuacji na granicy, zachowaniu opozycji, sytuacji na Ukrainie i sprawach bieżących. Podkreśliłem, że jako rząd PiS wprowadziliśmy zakaz przebywania na granicy, by zabezpieczyć Polskę przed głupimi i nieodpowiedzialnymi zachowaniami lewicowych aktywistów.

W ubiegłym tygodniu brałem udział w programie Republika Młodych w Telewizja Republika! 🇵🇱

W programie podkreśliłem, że jako rząd PiS wprowadziliśmy zakaz przebywania na granicy, by zabezpieczyć Polskę przed tego typu sytuacjami z aktywistami. Pani Europoseł Ochojska trochę wyszła ze swojej roli. Poczuła się bardziej aktywistką, a nie posłem, który powinien nas reprezentować w tej chwili na forum Parlamentu Europejskiego, pokazując mocny mandat w PE do wsparcia Polski w wojnie hybrydowej reżimu Łukaszenki.

Zaznaczyłem, że w tym momencie funkcjonuje centrum mediów w okolicy granicy, gdzie każda redakcja może mieć swoich 3 przedstawicieli. Oczywiście obecność ich na granicy musi być z funkcjonariuszem ponieważ każdego dnia na teren Polski bezprawnie wkraczają różnego rodzaju nieznane osoby bez dokumentów. Jest to niebezpieczna sytuacja, gdyż w ostatnim czasie był otworzony ogień do funkcjonariuszy i sprzętu straży granicznej i wojska polskiego. Nie wyobrażamy sobie sytuacji w której dziennikarz albo jeszcze co gorsze parlamentarzysta reprezentujący nas w Sejmie czy Europarlamencie ucierpiał by z tego powodu. Dlatego media powinny mieć dostęp przy wiedzy straży granicznej natomiast aktywiści i osoby pokroju Pana Sterczewskiego i Jachiry nie ponieważ to działa na niekorzyść Polski za granicą, również w propagandowych mediach białoruskich.

Odpowiedziałem też na pytanie Redaktora co gdyby trzeba było bronić własnego kraju przed Rosją. Wskazałem, że chwilę obecną jest na tyle dużo rozsądku wśród wolnych narodów Europy, że nie będzie takiej potrzeby. Mocno zaznaczyłem, że jeśli byłaby taka konieczność to młodzi ludzie stanęliby na wysokości zadania, tak jak moi i nasi przodkowie, bronili by naszej kochanej Ojczyzny i Warszawy. Podkreśliłem też, że jesteśmy odpowiedzialni za tą naszą piękną historię – pokolenie Kolumbów, Piłsudczyków, Kościuszki, Inki i Pileckiego. Mamy obowiązki wobec nich. Zaznaczyłem, że mam książeczkę wojskową, klasę A – nie bałbym się stanąć w obronie mojej Ojczyzny.

Odpowiedziałem też na pytanie wszystkich trzech pozostałych rozmówców. Zarówno PO, Lewica jak i Konfederacja skierowały pytania do mnie za co bardzo dziękuję. Mogłem więcej opowiedzieć o sytuacji Polakom przed telewizorami. Pytania dotyczyły: sytuacji wokół posła Mejzy – wskazałem na działania służb i ewentualnie wtedy wyciągnięcie konsekwencji, tego co zrobił rząd w całym okresie kryzysu na granicy oraz obostrzeń wprowadzanych przez Ministra Zdrowia.

Zadałem pytanie do przedstawiciela Platformy Obywatelskiej: Nawet najmłodsze osoby pamiętają historię zniewolenia Polski przy najmniejszych okazjach. Pamiętamy chociażby z historii, od naszych rodziców i dziadków ostatni reżim dyktatury komunistycznej. Zapytałem czy obserwując ten łańcuch kar dla Polski nakładanych na Polskę przy aprobacie polityków z twojej opcji czyli Platformy Obywatelskiej nie wydajcie Ci się, że tworzony jest na naszych oczach kolejny totalitaryzm? Czy nie jest Ci wstyd za swoich starszych polityków, że występują przeciwko rolnikom, przedsiębiorcom, zwykłym Polakom, którzy bardzo ciężko pracują i być może przez takie działania możemy to coraz później otrzymywać pieniądze z UE, które nam się należą zgodnie z prawem? Przedstawiciel PO powiedział, że nie zna Posłów PO i jest przeciwko karaniu. Ciekawe, że jego starsi koledzy myślą inaczej.

Link do całej dyskusji: https://www.youtube.com/watch?v=663moBlhvjU

Oddaje Państwu pod dyskusję moją wypowiedź i pytanie z programu. Czekam na Państwa przemyślenia i wnioski z czasu trwania Republiki Młodych. Dyskutujmy.

Fot. Tv Republika.