W TVP Info o miłości lewicowo-liberalnych elit UE do rosyjskich petrurubli.

13 lutego 2022

W programie zaznaczyłem, że nie od dziś wiadomo, że elity lewicowo-liberalne Europy i politycy Niemiec, Austrii i Francji tak ważni jak Gerhard Schröder i François Fillon oraz wielu innych lubią i kochają petroruble w rosyjskich spółkach. Zapytałem gości jak oceniają tą sytuację, jakie są jej konsekwencje i czy zauważyli jakąś krytykę establishmentu zachodnio-europejskiego.

W czasie niedzielnego wieczoru reprezentując Forum Młodych PiS Warszawa uczestniczyłem w programie „Strefa starcia” na TVP Info! 🇵🇱

W programie zaznaczyłem, że nie od dziś wiadomo, że elity lewicowo-liberalne Europy i politycy Niemiec, Austrii i Francji tak ważni jak Gerhard Schröder i François Fillon oraz wielu innych lubią i kochają petroruble w rosyjskich spółkach. Zapytałem gości jak oceniają tą sytuację, jakie są jej konsekwencje i czy zauważyli jakąś krytykę establishmentu zachodnio-europejskiego?

Podkreśliłem mocno, że Ci politycy do dziś mają ogromne wpływy na swoje partie na zachodzie, które rządzą w Europarlamencie i doprowadziły do jednej z głównych przyczyn tego kryzysu czyli Nord Stream II.

Poseł Gdula z Lewicy odpowiedział, że to źle jak politycy przechodzą do głównego biznesu, bo to oznacza, że biznes coś wielkiego od nich wcześniej dostał. Z kolei Minister Michał Woś zaznaczył, że to nie są normalne biznesy tylko biznesy polityczne – narzędzia Kremla do realizacji swojej geopolityki i to trzeba jasno mówić. Redaktor Stankowski z Gazety Polskiej wskazał, że w obecnym momencie Gerhard Schröder i inni politycy powinni zostać objęcie sankcjami oraz powinno zakończyć się ten proceder.