W TVP Info o politycznym podsumowaniu 2021 roku!

3 stycznia 2022

W programie podkreśliłem, że podsumowując politycznie miniony 2021 rok bardzo ważna jest też antypolska polityka serwowana nam zarówno przez polityków totalnej opozycji, jak i lewicowo-liberalne struktury w Europie. Mówiłem też o niebezpieczeństwie planów Niemiec w sprawie superpaństwa.

W czasie niedzielnego wieczoru reprezentując Forum Młodych PiS Warszawa uczestniczyłem w programie „Strefa starcia” na TVP Info! 🇵🇱

W programie podkreśliłem, że podsumowując politycznie miniony 2021 rok bardzo ważna jest też antypolska polityka serwowana nam zarówno przez polityków totalnej opozycji, jak i lewicowo-liberalne struktury w Europie.

Zadałem pytanie, czy nie jest ważny i i niebezpieczny dla polskiej suwerenności i niepodległości fakt, że Niemcy dążą do stworzenia federalnego państwa w Europie, czyli stworzenia takiego superpaństwa jak można domniemywać ze stolicą w Berlinie?

Odpowiedział Wiceminister Jan Kanthak, który powiedział, że problem ten jest dostrzegalny. Wskazał, że UE próbuje krok po kroku poszerzać swoje kompetencje poza traktatami. Jednym z przykładów takiego zachowania jest m.in. rozporządzenie o praworządności, które nie ma swojej podstawy w traktatach. Cała dłuższa odpowiedź na moje pytanie w programie na Strefa Starcia w vod.pl.

Fot. Strefa Starcia TVP Info – vod.pl.