W TVP Info pytałem Lewice o ich brak wsparcia dla Polski

2 października 2022

W programie zapytałem czy krytykowanie wszelkich działań polskiego rządu w zakresie rozwoju gospodarczego, budowy polityki obronnej czy prospołecznej nie zapowiada, że w przypadku powrotu totalnej opozycji do władzy nie doprowadzi ona do m.in. zniszczenia tego wszystkiego co wypracowało polskie społeczeństwo.

W czasie niedzielnego wieczoru reprezentując Forum Młodych PiS Warszawa uczestniczyłem w programie Strefa Starcia na tvp.info! 🇵🇱

📺W programie zapytałem czy krytykowanie wszelkich działań 🇵🇱 rządu w zakresie rozwoju gospodarczego, budowy polityki obronnej czy prospołecznej nie zapowiada, że w przypadku powrotu totalnej opozycji do władzy nie doprowadzi ona do:

▶️ zniszczenia tego wszystkiego co wypracowało polskie społeczeństwo;

▶️ i powrotu do tej polityki, którą stosowali w czasach swoich rządów tzn. przeznaczenia zysku wypracowanego przez polskie społeczeństwo dla siebie i przyjaciół z zewnątrz, a nie jak ma teraz miejsce – dla rodzin👨‍👩‍👧‍👦, rolnictwa🧑‍🌾 czy zwiększania obronności kraju🛡?

Odpowiedź Pani z Lewicy? No cóż… Jak wskazała Lewica jak wróci do władzy ma do zaoferowania lepsze relacje z UE i odblokowanie KPO. Na moje dopytanie co zrobili, by pieniądze trafiły do Polaków i dlaczego wnioskują o ich blokowanie skoro tak ich oczekują nie potrafiła udzielić odpowiedzi. 🧐

W mojej opinii polskie społeczeństwo zasługuje na kontynuacje rozwoju gospodarczego, a w tym momencie szczególnie na rozwój polskiej armii. Lewica wielokrotnie chciała zmniejszyć PKB na zbrojenia. Nie mam złudzeń, że by tak zrobiła. To wybór między suwerennością a wywieszeniem białej flagi.

Oddaje Państwu pod dyskusję moją wypowiedź i pytanie z programu. Czekam na Państwa przemyślenia i wnioski z czasu trwania Strefy Starcia. Dyskutujmy.

Fot. Strefa Starcia TVP Info – vod.pl.