W TVP Warszawa o muralu Wolnej Elekcji!

20 grudnia 2021

Na warszawskiej Woli z mojej inicjatywy pojawił się nowy historyczny mural. Mówiłem o tym w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim na TVP Warszawa.

Na warszawskiej Woli z mojej inicjatywy pojawił się nowy historyczny mural. Materiał z moim wywiadem pojawił się w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim TVP3 Warszawa! 🇵🇱

Dzięki mojej inicjatywie Wola wzbogaciła się o nowy historyczny Mural! Mural upamiętniający szlachtę podążającą na Pole Elekcyjne w kontekście historycznym. Projekt stworzyły dzieci z wolskich szkół. Udało się, było warto.

Malowidło Wolna Elekcja ma przypominać o naszej historii. W Telewizyjnym Kurierze Warszawskim podkreśliłem, że Mural przedstawia rysunki dzieci, prace konkursowe. Zaznaczyłem, że mural jest bardzo ważny z punktu widzenia dzielnicy Wola.

Mam nadzieję, że młode osoby zainteresują się historią dzielnicy, historią ulicy Elekcyjnej oraz tym czym były Wolne Elekcje i gdzie się odbywały. Mural już cieszy oko przechodniów ulicy, a przede wszystkim młode osoby, które chcą dowiedzieć się więcej od rodziców czym były Wolne Elekcje w I Rzeczpospolitej.

Nagranie i artykuł z Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego pod linkiem: https://warszawa.tvp.pl/…/na-warszawskiej-woli-pojawil…

A Państwo jak oceniają moją wypowiedź i pomysł Muralu Wolnej Elekcji na Woli? Szkoda, że Urząd Dzielnicy Wola nie wspomniał w artykule na stronie Urzędu, że inicjatorem muralu byłem ja. Być może dlatego, że jestem szefem klubu Radnych PiS, czyli klubu opozycyjnego. Niemniej jednak warto, by Mural łączył i uczył. Szczególnie ważny jest tu walor edukacyjny dla młodych mieszkańców warszawskiej Woli. Czekam na Państwa opinie i komentarze.

Fot. Telewizyjny Kurier Warszawski.