W TVP Warszawa o planie zagospodarowania przestrzennego dla rejonu Płocka-Wolska!

5 stycznia 2022

W wypowiedzi podkreśliłem, że niektóre pawilony przy ul. Wolskiej 50, które mają być zlikwidowane są istotnym miejscem dla mieszkańców ponieważ znajdują się tam niektóre ważne punkty tj. rurki z bitą śmietaną znane w całej Warszawie, piekarnia, mięsny, dorabianie kluczy czy kiosk z prasą.

Na warszawskiej Woli do dziś trwają konsultacje w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu Wolskiej i Płockiej. Materiał z moim wywiadem pojawił się w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim TVP3 Warszawa! 🇵🇱

W wypowiedzi podkreśliłem, że niektóre pawilony przy ul. Wolskiej 50, które mają być zlikwidowane są istotnym miejscem dla mieszkańców ponieważ znajdują się tam niektóre ważne punkty tj. rurki z bitą śmietaną znane w całej Warszawie, piekarnia, mięsny, dorabianie kluczy czy kiosk z prasą.

Dzielnica zadeklarowała pogodzić miejscowy plan z interesem mieszkańców. Wskazałem jednak, że szczegółów wciąż brak. Zaznaczyłem, że mieszkańcy i przedsiębiorcy nie doświadczyli na razie żadnych badań i żadnych konsultacji z nimi w tej sprawie. A konsultacje trwają do dziś.

W niewyemitowanej części wypowiedzi, ale podkreślonej przez Telewizyjny Kurier Warszawski zaznaczyłem, że do piątku 7.01 trwają konsultacje i zachęcam mieszkańców Woli do wzięcia w nich udziału. Zadeklarowałem, że sam rozmawiałem z wieloma mieszkańcami w tej sprawie, ale mieszkańców martwi brak informacji w tej sprawie od Dzielnicy Wola. Brakuje kartek z informacją na klatkach, w ważnych punktach dzielnicy. Mam nadzieję, że nie chodzi o to by mieszkańcy nie brali udziału w konsultacjach co dla miasta niewątpliwie jest wygodne… Im mniej uwag i propozycji tym lepiej? Przykre.

28 grudnia wraz z koleżankami i kolegami radnymi złożyliśmy zapytanie w sprawie sytuacji pawilonów handlowych przy ul. Wolskiej 50 w związku z trwającymi konsultacjami. Poprosiliśmy Zarząd Dzielnicy Wola o odpowiedź na następujące kwestie: stanowisko Zarządu w tej sprawie, badania urzędu, by pogodzić plan miejscowy z interesem mieszkańców – jakie to badania i na jakim są etapie, o liczbę wolnych miejsc w najbliższej okolicy dla przedsiębiorców, w której mogliby dalej prowadzić działalność oraz o dalsze założenia pomocy i działań.

Zaproponowaliśmy, by na Komisji Ładu i Nieruchomości przedstawić informację Zarządu w tej sprawie i dyskutować o tym przy udziale wszystkich stron tj. mieszkańcy, przedsiębiorcy, Urząd Dzielnicy, Radni i przedstawicieli miasta oraz planiści.

Nagranie i artykuł z Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego pod linkiem (od 10 min programu): https://warszawa.tvp.pl/57802488/05012022

A Państwo jak oceniają moją wypowiedź? Mam nadzieję, że duża część mieszkańców weźmie udział w dyskusjach na temat planu Płocka Wolska, a Urząd Dzielnicy Wola i m.st. Warszawa nie będą głuche na ich problemy i propozycje. Czekam na Państwa opinie i komentarze.

Fot. Telewizyjny Kurier Warszawski.