Wywiad udzielony dla Mazowieści.pl w sprawie sprzeciwu wobec SCT!

25 kwietnia 2023

Dzisiaj ostatni dzień na zgłoszenie sprzeciwu w konsultacjach w sprawie Strefy Czystego Transportu. W wywiadzie dla Mazowieści.pl odpowiedziałem na kilka pytań, a także mówiłem o naszej akcji „Strefa Bez Transportu”.

Dzisiaj ostatni dzień na zgłoszenie sprzeciwu w konsultacjach w sprawie Strefy Czystego Transportu. W wywiadzie dla Mazowieści.pl odpowiedziałem na kilka pytań, a także mówiłem o naszej akcji „Strefa Bez⛔️ Transportu”❗️🚙

Do dzisiaj jako Radni Dzielnicy Wola rozdaliśmy 1️⃣3️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ ulotek, które trafiły w ręce mieszkańców. 😎 Trwają ostatnie akcje w terenie❗️ Poniżej fragment mojego wywiadu i link do całości🔽

👉 Czy w trakcie rozmów z mieszkańcami Woli dostrzegł Pan zainteresowanie i zaniepokojenie tym tematem?

💬 „Tak, mieszkańcy są bardzo zainteresowani tą sprawą. Wskazują, że nie są w sposób odpowiedni informowani o planowanych zmianach i trwających konsultacjach w sprawie Strefy Czystego Transportu. Brakuje informacji w miejscach publicznych, na przystankach i komunikacji miejskiej. Planowane zmiany są wprowadzane za szybko i wykluczają część mieszkańców m.in. rodziny z dziećmi👨‍👩‍👧‍👦 oraz starsze osoby👵, których nie stać na tak szybką zmianę samochodów spalinowych na elektryki, czy hybrydy”.

Cały wywiad pod linkiem: https://bit.ly/3Lql3cW

A Państwo jak oceniają wywiad i moje wypowiedzi? To co szczególnie chciałem podkreślić to to, że w mojej ocenie, w tym momencie Strefa Czystego Transportu Rafała Trzaskowskiego jest zbyt daleko posuniętym pomysłem. Czekam na Państwa opinie i komentarze.

#CzłowiekNaszejWoli#Warszawa